نکته که در مورد فلزیاب تصویری باید بدانید !

با سلام خدمت همه دوستان و همراهان همیشگی
با توجه به سوالات مکرر اکثر کاوشگران در مورد فلزیابهای تصویری لازم دانستم که مطلبی بسیار مهم و مفید در مورد سیستمهای تصویری جهت آشنایی هرچه بیشتر با این نوع سیستمها با توجه به تجربه چندین ساله بیان کنم .


یکی از ابهاماتی که در مورد فلزیاب های تصویری وجود دارد این است که کاربران با یک ذهنیت اشتباه از همان ابتدا شروع به تحقیق در مورد مدلهای مختلف این دستگاها میکنن و با توجه به سوالات غیر تخصصی با جوابهای پراز ابهام از طرف دوستان فروشنده که صرفا یک فروشنده هستند و اطلاعات علمی خاصی در این زمینه ندارند مواجه میشوند .
این دست از فروشندگان که اغلب دستگاهارو از یک الی چند نفر(کارگاه های زیر زمینی ) با قیمت پایین تهیه میکنند و با قیمتهای گزاف تحت عنوان های کپی یا مهندسی معکوس به فروش میرسانند .
و خودشان را به دروغ به عنوان مهندس و کاربلد در این حیطه معرفی میکنن،
و چون پولهای باد اورده زیادی از افراد ساده لوح به چنگ می آورند همواره هزینه های گزاف تبلیغات گوگل را براحتی پرداخت کرده و با یک یا چند سایت در کانون توجه مشتریان در صفحه اول گوگل قرار میگیرند.
این افراد غالبا از اطلاعات کپی شده که در کانالهای تلگرامی میتوان مشاهده کرد جهت توجیح مشتریان استفاده میکنند.
لذا مشتریان تازه کاری که از این دوستان تحقیق میکنند نه تنها توجیح نمیشوند بلکه کاملا مسیر را اشتباه رفته و دیگر به هیچ عنوان قدرت باور حقیقت را ندارند و کاملا گمراه میشوند .
گاهی از مشتریانی که با بنده تماس میگیرند جمله های تکراریه “دیگه واقعا خسته شدم ،حرف کی رو باور کنم ” را متاسفانه زیاد میشنوم …

این دوستان غالبا در گوش مشتریان میخوانند که فلزیاب تصویری حتما باید فلز جدید وسکه طلا را سنس کند و اگر همچین اتفاقی نیفتد اون دستگاه دروغه و اغلب سعی در تخریب سیستمهای اورجینال با ایجاد این ذهینت را دارند
با بیان همین یک جمله مسیر را برای توجیح کار اسکنرهای تولیدی خودشان بدون استفاده حتی یک سنسور هموار میکنند

اما حقیقت ماجرا ….
دوستان عزیز توجه داشته باشید که دستگاه (فلزیاب ،طلایاب،گنجیاب تصویری) متشکل از

(سنسور+مبدل+نرم افزار )
این سه عامل شاکله اصلی یک دستگاه تصویری را تشکیل میدهند
اگر در سایتهای معتبر خارجی در مورد سنسور اندکی تحقیق کنیم به این نتیجه میرسیم که اساس طراحی سنسور(حسگر)جوری بوده که به هیچ عنوان قدرت تشخیص نوع فلز را در شرایط عادی ندارد ! بلکه میدان مغناطیسی و بار منفی (یون)ایجاد شده در اطراف فلزی که سالهات در زیر زمین مدفون شده را
مورد بررسی قرار میدهد .در واقع شرکت تولید کننده سنسور همچین ادعایی را رد میکند .
سنسور اطلاعات دریافتی از زیر زمین را ابتدا به مبدل و از این طریق به نرم افزار ارائه میدهد و اپراتور با توجه به تجربه ای که دارد این داده ها رااز طریق نرم افزار بررسی کرده تا بهترین نتیجه ممکن از جمله تشخیص نوع فلز و عمق دقیق حاصل بشود .

نوشتن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *